04.05.1018
Fundacja Sant-Tech Pro bono maiore zgłosiła kandydaturę szablistki Marty Pudy do Zagłębiowskiej Nagrody „Humanitas” w kategorii honorowej. Ta prestiżowa nagroda przyznawana jest corocznie od 2006 roku osobom i instytucjom zasłużonym dla Zagłębia Dąbrowskiego. Celem nagrody jest umacnianie tożsamości Zagłębia Dąbrowskiego, promowanie regionalnych osiągnięć kulturalnych, naukowych, gospodarczych i sportowych oraz integrowanie mieszkańców wokół lokalnych wartości. Dotychczasowymi laureatami byli m.in. profesorowie Zbigniew Białas, Jacek Wódz oraz Jacek Cygan. Nagrody zostaną wręczone w trakcie uroczystej Gali 8 czerwca w Sali Widowiskowo-Koncertowej „Muza” w Sosnowcu. W części artystycznej Gali wystąpi zespół „Czerwony Tulipan”.

28.02.1018
Szanowni Państwo informujemy, iż z dniem 1 marca pani dr Aleksandra Krauze-Kołodziej przestaje pełnić funkcję Członka Rady Fundacji Sant-Tech Pro bono maiore. Dziękujemy za dotychczasową współpracę i życzymy samych sukcesów na dalszej drodze zawodowej.

Informujemy, że od 1 marca nowym Członkiem Rady Fundacji Sant-Tech Pro bono maiore jest prof. dr hab. Dariusz Rott, który do tej pory pełnił funkcję Eksperta Fundacji. Życzymy dużo radości i satysfakcji i spełnienia,
7-9.12.2017

Wspaniałe wspomnienia ze spotkanie z tzw. Sztuką Wysoką w Warszawie w ramach projektu "wielka Sztuka dla Malucha" współfinansowanego przez Fundację PZU z Kulturą
1.12.2017
Nasi wspaniali Beneficjenci na Kos :) Jesteśmy pełni podziwu za zaangażowanie i pasję!!! I choć jeszcze osobiście się nie znamy, trzymamy kciuki i kibicujemy wszelkim działaniom :)
27.10.2017

Nasi nowi Podopieczni na Kos
3.10.2017

Zapraszamy do obejrzenia programu TVP Lublin o projekcie "Manuskrypty greckie w Polsce", który realizowany jest przez Członków naszej Fundacji: Prezes - dr Katarznę Kołakowską i Członka Rady - dr. Lesława Łesyka

Konferencja

"Antyczne źródła i ich współczesne interpretacje"
Lublin, 6-7 października 2017

(program konferencji -pdf)
26.09.2017

Z ogromną radością i wzruszeniem przyjęliśmy wiadomość, że nasza Fundacja wygrała konkurs na realizację projektu WIELKA SZTUKA DLA MALUCHA przygotowanego dla programu Fundacji PZU z Kulturą. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Króla Władysława Jagiełły w Luszowicach otrzymają od nas mikołajkowy prezent w postaci wycieczki edukacyjno-kulturowej do Warszawy, gdzie czeka na nie specjalnie przygotowane lekcja muzealna w Muzeum Narodowym, zwiedzanie Teatru Wielkiego Opery Narodowej od kulis, a wieczorem zostaną zaczarowanie dźwiękami „Czarodziejskiego fletu”. Trzeciego dnia spełnimy marzenie uczniów wizytą w Centrum Nauki Kopernik i absolutnie wyjątkowym pokazem 3D w planetarium.  A w międzyczasie - mnóstwo atrakcji!

30.08.2017 r.

Miło nam poinformować, że 28.09.2017 o godz. 11.00 będzie miał miejsce pokaz projektu przygotowanego przez Panią Prezes Fundacji Sant-Tech Pro bono maiore oraz przez Członków Rady Fundacji. Projekt, zatytułowany "Jedź z nami do Grecji!", przeznaczony dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz studentów, ma na celu zaprezentowanie młodzieży najnowocześniejszych programów nauczania na uczelniach wyższych, które cechują się połączeniem zajęć wykładowych z zajęciami "w terenie". Omówiony zostanie przykład organizowanych od kilku lat dla studentów filologii klasycznej, historii i filozofii warsztatów naukowych z dziedziny Classical Studies w Grecji. Warsztaty te współorganizowała i współfinansowała Fundacja Sant-Tech Pro bono maiore. Drugim współorganizatorem był Instytut Filologii Klasycznej KUL, a partnerem Instytut Filozofii Uniwersytetu Zielonogórskiego. Łącznie w warsztatach wzięło udział 36 uczestników. Zajęcia odbywały się w miejscach archeologicznych i muzeach w Atenach, Delfach, Mykenach, Sparcie, Koryncie i Akrokoryncie, na Eginie i na Salaminie. Projekt ma na celu zachęcenie młodzieży do rozwijania swoich pasji i poszukiwania możliwości wyjazdowych. Projekt odbędzie się w sali CN208 Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy!
30.08.2017 r.

28.08.2017 r.

Fundacja Sant-Tech Pro bono maiore uzyskała tytuł Instytucji Współtworzącej XIV Lubelski Festiwal Nauki, który odbędzie się w dniach 24-30 września w Lublinie.
28.08.2017 r.

Miło nam poinformować, że Fundacja Sant-Tech Pro bono maiore wspiera XIV Lubelski Festiwal Nauki
18.05. 2017 r
15.05. 2017 r.
24.05-07.05 2017 r.
Fundacja współorganizowała i współfinansowała warsztaty naukowe z zakresu Classical Studies w Atenach. Drugim współorganizatorem był Instytut Filologii Klasycznej KUL, a partnerem Instytut Filozofii Uniwersytetu Zielonogórskiego. Łącznie w warsztatach wzięło udział 36 uczestników (PT. Wykładowców i Studentów). Zajęcia odbywały się w miejscach archeologicznych i muzeach w Atenach, Delfach, Mykenach, Sparcie, Koryncie i Akrokoryncie, na Eginie i na Salaminie.
27 kwietnia 2017 r.
Przedstawiciele Fundacji odwiedzili Zespół Szkół przy Ambasadzie w Atenach i spotkali się z Panią Dyrektor Marzanna Geisler. Jesteśmy przekonani, że to spotkanie zaowocuje wieloma interesującym projektami skierowanymi do młodzieży szkolnej, na co zainteresowane strony wyraziły nadzieję.
Dziękujemy bardzo za owocne spotkanie!
24 kwietnia 2017 r.
Przedstawiciele Fundacji spotkali się z Ambasador RP w Atenach, Panią Anną Barbarzak. Dzięki rozmowom, Fundacja podjęła decyzję o wspieraniu polskich placówek edukacyjnych w Grecji.